Diş Hekimliği Fakültesi

Periodontoloji Anabilim Dalı

Periodontoloji anabilim dalı dişeti ve kemik gibi dişi çevreleyen dokuların sağlığının korunması, varolan hastalıklarının teşhisi ve tedavisi ile ilgilenmektedir. Dişhekimliği öğrencilerimiz 4 ve 5. sınıflarda kliniklerimizde yaptıkları stajlarla başta hasta iletişimi olmak üzere bu dokuların sağlıktan hastalığa geçişini tecrübe edebilmekte, teorik ve preklinikte edindikleri donanımlarıyla hekimlik mesleğine adım atmaktadırlar. Ayrıca, dişeti hastalıklarının önlenmesi adına koruyucu hekimlik bilgilerini başvuran hastalara aktararak toplum ağız sağlığına da hizmet edilmektedir.

Periodontoloji bölümündeki öğretim üyelerimiz öğrenci eğitimi, klinik çalışmaları yanında yürüttükleri bilimsel çalışmalarla da dünya literatüründe yer almaktadırlar. Dişeti problemine sahip hastalara gerekli tedaviler öğretim üyeleri tarafından ileri teknoloji imkanları ile sunulmaktadır.


Amacımız dişhekimliği eğitiminde insani değerlere sahip, güncel bilgilerle donatılmış yetkin dişhekimleri yetiştirmekle birlikte toplumumuza da modern, bilimsel, etik değerler çerçevesinde ağız sağlığı hizmeti sunmaktır.

Prof.Dr. Servet KESİM

Periodontoloji Anabilim Dalı Başkanı